Menü
0(342) 321 48 88
7/24 Online Satış

Hakkımızda

"Gaziantep'in Türkiye'ye Açılan En Tatlı Kapısı Kare Baklava"nın serüveni un, sadeyağ, fıstık ve ustanın el emeğinin birleşmesiyle başlar. Baklava yufkasının açılması unlu mamuller içerisinde en çok ustalık gerektiren bölümlerden biridir. Ortalama bir ustanın yetişmesi 6 yıllık bir süreç gerektirmektedir.

 

  • ÜRETİM

          Kare Baklava hammadde seçiminden tüketiciye ulaşana dek her aşamada kontrolü elden bırakmadan büyük bir itinayla üretim yapmaktadır.
          Baklava ustalarını küçük yaştan itibaren eğitmekte, adeta bir okul gibi çıraklıktan ustalığa bir eğitim süreci yaşamaktadır.
İmal etmiş olduğu tüm ürünlerin siz tüketicilerine sürekli olarak aynı kalitede ulaşması için firma bünyesinde Gıda Mühendisleri görev yapmaktadır. Ham maddelerin  kendi mevsiminde toplanmasına, özenle seçilmesine ve taze olarak saklanmasına özen göstermektedir. Maharetli ustalarının ellerinden çıkan ürünler taş fırınlarda pişirilmekte ve şeker pancarından üretilen doğal şeker şerbetiyle tatlandırılmaktadır. Lezzet ve kalite açısından Kare Baklava standartlarına ulaştığı belirlenen ürünler tüketiciyle buluşturulmaktadır.

          Ürünlerinde insan sağlığını olumsuz etkileyebilecek hiçbir katkı maddesi kullanılmamakta, personel ve üretim alanı hijyeni konusunda titizlik gösterilmektedir.
Kare Baklava 2000 m2 alana sahip 5 katlı tesisinde hijyen koşulları altında kendi bünyesinde üretimini yapmakta ve satışa sunmaktadır.
          Üretimi tamamlanan ürünlerin sunumunda, ve paketlenmesinde ürünün daha uzun saklanabilmesi ve olumsuz hava koşullarından etkilenmesini önlemek için %80 oranında kimyasaldan arındırılmış Arge çalışmaları firmamıza ait olan ambalaj malzemesi ve kutular kullanılmaktadır.

 

  • KALİTE

    Kalite yönetimini kendine felsefe edinmiş olan Kare Baklava her aşamada prensiplerinden taviz vermeden çalışmalarını sürdürmektedir. Kaliteli ürünler sunmakta etken olan kalifiye personel, kaliteli malzeme ve uygun üretim ortamını bir araya getirmiştir ve her geçen gün ürün yelpazesini zenginleştirmektedir.

    Üretim için kullanılan bütün malzeme ve hammaddeyi denetimden geçirerek kullanıma sunmaktadır.

 

 

 

          Kare Baklava TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi , TS EN ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve HELAL Gıda Sertifikalarına sahip olmakla beraber bu sistemleri işletme üzerinde uygulamaktadır.